CURRICULUM VITAE TAPIACO

ARTISTIEK


OPLEIDING


  • 1962 - 66: Provinciaal Hoger Instituut voor Architectuur en Toegepaste Kunsten in Hasselt
    (specialiteit: grafiek, glas-in-lood en monumentale kunst) o.l.v. H. Pauwels, R. Daniëls en J. Jans.
  • 1968 - 72: Koninklijke Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen (vrije leerling schilderkunst) o.l.v. R. Meerbergen, J. Vaerten, F. De Bruyn, V. Dolphijn, W. Pas.
  • 1969: Akademie Vytvarnich Umeni in Praag (Academie voor Schone Kunsten)
    (Specialisatiebeurs van het Ministerie van Vlaamse Cultuur: schilderkunst en lithografie) o.l.v. F. Jiroudek, Cepelak.
  • 1979: Vysoka Skola Umeleckoprumyslova in Praag (Hogeschool voor Toegepaste Kunsten) (navorsingsbeurs van het Ministerie van Vlaamse Cultuur: glaskunst) o.l.v. Libensky, Harcuba.
  • 1979: Autodidact Glas etstechnieken.

Over de kunstenaar:

Zoals uit zijn opleiding blijkt beperkt het interessegebied van Tapiaco zich niet tot één discipline, in wezen is hij een zoeker en autodidact die, naast de klassieke opleiding, een breed spectrum van grafische- beeldende- en monumentale kunsten aftastte.

Zijn interesse voor kunst in al haar facetten brengt hem bij andere kunstvormen en op zijn reizen komt hij niet alleen in contact met diverse culturele gevoeligheden maar ook met andere technieken en uitdrukkingsvormen.

Dit uitgebreid scala aan ervaringen, gekoppeld aan een sociaal en maatschappelijk engagement, beïnvloeden zijn persoonlijkheid en vormen de aanzet tot realisaties van uiteenlopende aard: glasramen in lood en beton, glasetsen, beeldend en grafisch werk in diverse technieken, installaties, 3D-realisaties, video en een scenario voor een 'totaalspektakel' en recentelijk fotografie.

Dit alles wordt tot uitdrukking gebracht via een vormentaal waarin het zogenaamde 'Afgerond Vierkant' en/of 'Vierkante Cirkel' centraal staan.

Voornoemde vorm die geenszins een geometrische betekenis ambieert, ontstond uit een voortdurende abstrahering van, in den beginne, natuur, figuren en omgeving.

In de loop der jaren werd die systematisch uitgediept en gecultiveerd, zelfs zijn handtekening wordt in die vorm gegoten en wordt zodoende het onderwerp van een reeks werken.

In het begin van zijn artistieke loopbaan neemt hij deel aan enkele wedstrijden die hem selecties opleveren in onder meer: 'de Jonge Vlaamse Schilder', 'de Jonge Belgische Schilderkunst', 'de Internationale Europa prijs van de Stad Oostende'.

Met zowat honderd individuele- en groepstentoonstellingen op zijn actief vulde hij zijn loopbaan op een actieve manier in afwisseling met andere culturele engagementen en initiatieven.

TENTOONSTELLINGEN

Individuele tentoonstellingen


  • 1964. August Cuppensbibliotheek, Beringen (Toegepaste kunsten);
  • 1967. Le Soutien aux Jeunes Peintres (Steun aan Jonge Schilders), Brussel;
  • 1968. Euro-Artes, Luchthaven Deurne, Antwerpen;
  • 1969. Klub 17-novenber Universiteit, Praag;
  • 1969. Akademie Vutvarnich Umeni (Academie voor Schone Kunsten), Praag;
  • 1977. Galerij Hendrik De Braeckeleer, Antwerpen;
  • 1977. Galerij Stijn, Hoboken;
  • 1977. Galerij Acantus, Hasselt;
  • 1984. Galerij Casino, Beringen (Provinciaal Cultureel Centrum Limburg);
  • 1985. DCT (Direct Contact Telemarketing), Antwerpen;
  • 1985. De Petrel, Heusden-Zolder;
  • 1986. Retrospectrum (In eigen ruimte), Coquilhatstraat Antwerpen;
  • 1987. Il Ventuno (Omtrent Afgeronde Vierkanten en Vierkante Cirkels), Hasselt;
  • 1987. CC Buurthuis, Heppen (Leopoldsburg);
  • 1987. Academisch Ziekenhuis van de VUB, Jette, Brussel;
  • 1988. Gallery Alexandra Monett, Bosvoorde, Brussel;
  • 1988. Nationaal Cultureel Centrum van de Vrienden van Tsjechoslovakije, Brussel (From Czecoslovakia with love);
  • 1989. Galerie Fronta, Praag (Kvadrat Kruhu);
  • 1989. Galerij Magenta, Kalmthout (Signatures);
  • 1990. Escher Kunstgalerie, Esch sur Alzette (Luxemburg);
  • 1991. Galerij Casino, Beringen (Provinciaal Cultureel Centrum Limburg);
  • 1999. De Open Poort Ateliers, Borgerhout;
  • 2000. Passage 13, Hasselt (Tussen boven- en ondergrond);
  • 2009. Galerij Stilte-Kunst, Antwerpen (permanente tentoonstelling t.e.m. 2001);
  • 2012. Architecture & Building Foundation (A.B.F.), Praag, (Back to the Future);
  • 2013. Griffier, Borgerhout, Antwerpen (Schietschijven & Kravatten);
  • 2013. VOC De Geus, Harelbeke;
  • 2014. Orangerie, Kasteel Sorghvliedt, Hoboken (Schietschijven & Kravatten);
  • 2016. Eetcafé "Den Bell", Antwerpen (With Love from Bohemia);
  • 2016. "The Washboard", Art & Jazzcafé (Back to the Future);
  • 2017. "Den Bell", Antwerpen; (Hommage aan Antwerps voetbal);
  • 2018. "De Keten, Antwerpen;

Groepstentoonstellingen:


  • 1965/66. Scheppende Handen (KJM) in Nieuwpoort, Poperinge, Roeselare, Aalst, Turnhout, Sint-Truiden en Neerpelt;
  • 1966. Belgian Hall, Delhi (Canada);
  • 1967. Geluwe (KK-64);
  • 1968. BP-Building, Antwerpen (KK-64);
  • 1968. Vleeshuis Lier, (Internationaal Salon);
  • 1969. Galerij Brittanique, Ieper (New Com: één expositie);
  • 1969. Openlucht tentoonstelling, Crikvenica ,(Joegoslavië);
  • 1969. Tentoonstellingszaal Menen (New Com 2 / Internationale 69 Geluwe);
  • 1970. De Tombe, Wilrijk (KK-64);
  • 1971. Eerste kunstmarkt op de Dageraadplaats, Zurenborg, Antwerpen;
  • 1971. Zaal IPPA, Antwerpen, (de Jonge Vlaamse Schilders, Lions Club);
  • 1972. AN-HYP Art Center, Brussel (Democratisch Mecenaat);
  • 1972. Bijenkorf; Eindhoven, selectie uit 'de Jonge Vlaamse Schilders';
  • 1973. Paleis voor Schone Kunsten, Brussel, (Jeune Peinture Belge);
  • 1973. Uitleengalerij voor kunstwerken, St. Lambrechts Woluwe, (Passage 44);
  • 1974. Het Cooremetershuys, Gent (Selectie uit de laureaten van de Jeune Peinture Belge);
  • 1976. Stedelijk Museum, Oostende (Laureaten Europaprijs voor Schilderkunst);
  • 1976. Paleis voor Schone Kunsten, Brussel, Kunstwerken verworven door de staat;
  • 1976. Kunstwerken verworven door de staat, Koninklijk Museum voor Schone Kunsten, Antwerpen;
  • 1976- Kunstwerken verworven door de staat, Museum voor Schone Kunsten, Doornik;
  • 1977. Galerie Campo, Antwerpen (Groep 71);
  • 1978. Brussel en Knokke, Tweede Biënnale van de Vlaamse Kunst;
  • 1980. Rubenscentrum Antwerpen, (1ste Kunstmarkt van Vlaanderen);
  • 1984. City2, Brussel (Sieraden & kledij van kunstenaars);
  • 1985. AEA (Art Exposition Animation), Brussel, (Vu et vècu de New-York par des artistes de chez nous) - (Jumelage 5th. Avenue de New-York / Avenue Louise);
  • 1986. Groepstentoonstelling, Il Ventuno, Hasselt;
  • 1986. Kunstgalerij De Graal, Stadspark, Dendermonde (Internationale Sculpturale);
  • 1986. Antichambre, Gent;
  • 1987. Twenty-one at Il Ventuno, HasseltIt;
  • 1987. De rode draad, De Vooruit, Gent;
  • 1987. Lineart, Gent;
  • 1987. Buurthuis, Heppen (Leopoldsburg);
  • 1988. Twenty-one and 21 at Il Ventuno, Hasselt;
  • 1988. Fabrik 88, Antwerpen (De Grote Transformatie);
  • 1988. Tuintaferelen '88, Kapellen / Kalmthout;
  • 1988. Gambrinus, Antwerpen (Benefiet-Expo voor groep Vandaag);
  • 1988. Kasteel van Schoten (Tweede Herfstsalon n.a.v. 5 jaar GIERIK);
  • 1988. 1990 Le Cadavre Repris: Het Bassin, Maastricht (NL), BWA, Krakow (Pl), Uherske Hradiste (CS), Nice (Fr.), Kiev (USSR), Zaragoza ESP), Medellin (Colombia);
  • 1988. '78 Kunstenaars Kunstenaars rond Hedendaagse Figuratie', CC's De Kom, De Hanekap, Het Zand (Lommel);
  • 1989. Twenty-one at Il Ventuno (Openlucht), Hasselt;
  • 1989. 'Kiezen voor Kunst', Buurthuis, Heppen (Leopoldsburg);
  • 1992. Il Ventuno, Hasselt (Twenty One);
  • 1992. 'For Sale', Gallery Christ Delaet, Antwerpen;
  • 1992. Monnikenheide, Zoersel (Het Lelijke Eendje);
  • 1992. Il Ventuno, Hasselt (Twenty one and 21);
  • 1993. Stadsschouwburg, Antwerpen (Le Cadavre Repris) (Culturele Hoofdstad van Europa);
  • 1993. Districthuis Merksem, Grafiek uit Vlaanderen, Tsjechië en Slovakije ) (Antwerpen Culturele Hoofdstad van Europa);
  • 1994. Centrum Elzenveld, Antwerpen (Het Lelijke Eendje);
  • 1997. Lichtenstein Paleis, Praag (Muziek & kunstenfestival Pontes o.b.v. UNESCO);
  • 1998. Groepstentoonstelling Districthuis Borgerhout;
  • 2000. ARTIVAL, Oostende openlucht, (Postkaarten uit Oostende);
  • 2010. 'Cumulus Wunderkammer', MDA, C-Mine, Genk;
  • 2012. Manifesta, Genk;
  • 2013. Arte Ventuno, Openlucht hommage Wout Vercammen 75 jr.;
  • 2015. Manoir du Chagnot (Fr), (At Vauban's House, Cloudnitters);
  • 2015. Groepstentoonstelling "Prive", Lebbeke;
  • 2015. Kunstparcours Wilrijk, (Over de Brug) 't Spant;
  • 2016. De Keten, Antwerpen;
  • 2016. OC De Buiting (Paal/Beringen) (Kunstroute);
  • 2016. Oude Beurs/MUHKA, Antwerpen, Cloud Force One & Mail Art Project "Let Sky the Limit" (10 year Cloudknitters);
  • 2016. O*KA Cultuurcentrum, Kalmthout, Kunst verlicht 2016;
  • 2017. O*KA Cultuurcentrum, Kalmthout, Kunst verlicht 2017;
  • 2018. OC De Buiting, (Paal/Beringen), (Kunstroute) 2018;

Tijdelijk permanent:


  • 1966-68. Kasteel van Ordingen, St. Truiden;
  • 1969- ... Kunst in Huis;
  • 1972-76 Theatercafé 't Natiepeerd, Antwerpen;
  • 1975-76. Modelappartement, Habitimbuilding, L.O. Antwerpen;
  • 1976-79. Berchem's accountantkantoor;
  • 2008-11 Galerij Stilte, Antwerpen;
  • 2015. Manoir du Chagnot (Fr), (At Vauban's House, Cloudnitters);
  • 2016. Den Bell, Antwerpen, Pizza's & With Love from Bohemia;